Don Juan

7. dubna 2014 v 14:22 | Sára Hájková |  Akce školy
V pátek 21.2.2014 se žáci 8. a 9. ročníků vydali do kina na dvouhodinové divadelní představení těšínského divadla Don Juan od Moliéra. O čem bylo toto divadlo?
Představení bylo o mladém muži Donu Juanovi ,který byl milovníkem žen. Uprchl od své ženy Elvíry, protože ji přestal milovat. Svádění žen mu šlo opravdu skvěle, a protože byl šlechtického původu, tak mu vlastně nestálo nic v cestě. Měl hlavu plnou jiné dívky, ale nepočítal s tím, že ho Elvíra najde. Když zjistila ,co jí udělal, chystala na něj pomstu.
Dále tu byl jeho sluha Sganarel i tomu se chování jeho pána nelíbilo, ale bál se ho a ze strachu dokonce i jeho činy podporoval. Don Juan se chystal unést již dříve vyhlídnutou vesnickou dívku Markétku a později i Kláru, která byla snoubenkou Filipa. Oběma slíbil manželství, ale to ještě nevěděl, že se navzájem znají. Podařilo se mu ale vše urovnat.
Zašel na hřbitov do hrobky ,kde byla socha pána ,kterého zabil. Požádal Sganarela, aby ho pozval na večeři. Když večer někdo zaklepal na dveře, Sganarel si uvědomil, že je to konec pro jeho pána, ale Don Juan se ani trochu nebál, protože stále nevěřil na něco jako je Bůh nebo Ďábel existuje, a přijal pozvání na večeři.
Na druhý den potkal přízrak a ten mu dával poslední šanci. Don Juan ale odmítl. Objevila se socha zemřelého pána a Don Juan zemřel.
Nám všem se toto představení líbilo a sklidilo velký úspěch.

Sára Hájková, VIII.B
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama