Ovoce do škol

7. dubna 2014 v 14:26 | Matyáš Vávra VIII.B |  Novinky naší školy
Mnozí z vás jistě neví, že na naší škole funguje spousta projektů, které nám poskytují i spoustu výhod, a my jsme se rozhodli, že vám budeme postupně přinášet rozhovory s lidmi , kteří mají tyto projekty na starosti. Takovým člověkem je i paní zástupkyně pro 1.stupeň, Mgr. Radmila Matušová, která se stará o projekt "Ovoce do škol".


1)Co přináší tento projekt žákům?
2)Jaká je největší výhoda tohoto projektu?
3)Jak dlouho tento projekt funguje?
4)Jak dlouho je na naší škole?
5)Omezuje nás v něčem?
6)Co je cílem tohoto projektu?
7)Na které žáky je zaměřen?


1.Projekt je pro žáky 1.stupně. Žáci dostávají 2x měsíčně čerstvé ovoce nebo zeleninu, ovocné saláty a šťávy, které neobsahují konzervanty ani přidaný cukr a sladidla.
2. Velkou výhodou je, že do projektu jsou zapojeni všichni žáci 1.stupně, projekt je podporován Evropskou unií a veškeré produkty jsou dětem dodávány čerstvé a zdarma.
3. - 4. Tento projekt byl v České republice zahájen ve školním roce 2009/2010 a naše škola se do projektu přihlásila v letošním školním roce.
5. Projekt nás v ničem neomezuje, ale je nám přínosem - obohacuje svačinky, žáci mají možnost ochutnat i exotické ovoce, získají informace o daném produktu, proč je pro naše zdraví přínosem, jaké obsahuje vitamíny a rozšíří si tak své znalosti.
6. Cílem projektu je zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny v dětském jídelníčku, podpořit zájem o zdravou stravu a vytvořit zdravé stravovací návyky.
7. Projekt je zaměřen na žáky 1.stupně.


Moc děkujeme paní zástupkyni za rozhovor.

Za redakci Matyáš Vávra, VIII.B
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama