Na zelenou

19. června 2014 v 14:43 | Matyáš Vávra VIII.B |  Novinky naší školy
Matyáš: 1. Co je to za projekt a k čemu slouží ?
Pan ředitel: Tak projekt na zelenou je projekt, jehož peníze jsou určeny k tomu, aby se zklidnila dopravní situace na cestě do školy. Proto jsme vymysleli dotazník, na jehož základě se žáci s rodiči shodli na tom, která místa považují za nebezpečná, případně riziková na cestě do školy. Tyto dotazníky jsme shromáždili, vyhodnotili a zjistili jsme, že riziková místa, především přechody, nejsou dobře ošetřeny zejména v odpoledních hodinách, kdy už policie nehlídá. Aby to bylo všechno bezpečnější, tak bude vypracována dopravní studie odborníkem, na což jsme dostali díky projektu peníze, a na základě té studie budeme jednat na podzim s městem tak, aby došlo ke změnám. Jak ty změny budou vypadat ještě nevíme, protože to bude všechno v oné dopravní studii , která ještě zpracována není. Ale v nejbližších dnech, pravděpodobně v pondělí 23.6., předáme projektantovi výsledky dotazníku a otázek ankety, kterou žáčci naší školy za pomoci rodičů zpracovali. Takže se těšíme, že v nejbližších, doufám ne letech, ale měsících, dojde ke zlepšení situace cesty do školy a ze školy, aby se děti cítily bezpečněji.

Matyáš: 2.Stojí to školu peníze nebo má tento projekt nějaké podmínky?
Pan ředitel: Školu to bude stát možná nějaké peníze, protože v rámci projektu jsme získali 60 000 KČ. Velkou většinu této částky nám spolkne vlastně realizace tohoto projektu odborníky a za zbytek bychom chtěli vybudovat přístřešek na kola pro děti, protože jsme zjistili z našeho průzkumu, že ten zájem o používání kol je větší než jsme si mysleli, nicméně to žáčci podmiňují tím, aby bylo o kola dobře postaráno, aby byly bezpečně uloženy, aby se neztratili a aby jim je nikdo nerozbil.

Matyáš: 3. Co Vás při zpracování průzkumu dopravního chování nejvíce překvapilo ?
Pan ředitel: Zarazil mě obrovský zájem o přepravu do školy na kole v případě vybudování onoho zmiňovaného krytého stání na kola. Počet 65 zájemců z necelých tří stovek žáků naší školy mě upřímně řečeno zaskočil. Část z nich jsou prvňáci, kteří se mezi cyklisty přidají později, ale stejně… zájemce nechceme zklamat. Přístřešek na kola určitě bude.

Děkuji.
Matyáš Vávra, VIII.B

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama