Listopad 2014

Beseda o Indonésii

23. listopadu 2014 v 19:35 | Ondřej Bobiš, VII.A |  Druhý stupeň
Dne 9. 10. 2014 se uskutečnila vzdělávací beseda o Indonésii. Jejím cílem bylo zpestřit výuku zeměpisu zábavným filmem a doplňkovými komentáři lidí, kteří se na projektu podíleli. Indonésií nás provedl český cestovatel, který se setkal v pralese s kanibaly, seznámil se s domorodými pohřby, viděl, jak odlišné způsoby života existují v Jakartě - na jedné straně mrakodrapy a na druhé straně chudinské čtvrti, poznal život lidí bydlících na vodě a také se setkal s orangutany.
Při odchodu z pralesa se zranil, a tak poznal, i když neplánovaně, jak se převážejí lidé do nemocnice a jak vůbec zdejší nemocnice vypadá. A také zjistil, jak obtížné je ubránit se negativní energii. Prezentace byla velice poučná a zábavná a všem se moc líbila.

Ondřej Bobiš, VII.A

Adaptační pobyt

23. listopadu 2014 v 19:34 | Vávrová Terezie, VI.B |  Druhý stupeň
V pondělí 22. září 2014 jsme s celou třídou jeli na adaptační pobyt, abychom se vzájemně seznámili a poznali se i mimo školní vyučování. Ve třídě nemáme žáky jen z Frenštátu p.R. , ale i z Trojanovic, Tiché a Rožnova p.R.
Po příjezdu na chatu do Kunčic p.O. jsme si nejdříve zahráli seznamovací hry. Dopoledne rychle uběhlo a za námi přijel psycholog. Dle jeho návrhu jsme si každý nakreslili svůj vlastní erb, který se skládal z našeho životního cíle, nejoblíbenějšího předmětu, jaké bychom chtěli mít vztahy ve třídě a co udělat pro jejich vyplnění. Měli jsme přidat i své motto. Následovaly hry, ve kterých jsme poznávali zájmy svých spolužáků. Nakonec s námi psycholog sehrál scénku o strážci zámku a my jsme se postupně snažili každý sám do zámku dostat. Po jejím skončení jsme se rozdělili do tří druhů chování- agresivní, asertivní a manipulativní. Vysvětlil nám, že nejvhodnější je asertivní chování.
Druhý den dopoledne jsme nejprve vyplňovali kartičky o spolužácích a poté jsme tento výlet ohodnocovali.

Byly to dobře strávené dny. Seznámila jsem se s novými přáteli. Moc se mi tam líbilo a těším se na další podobnou akci.

Koncert cimbálové skupiny RÉVA

23. listopadu 2014 v 19:32 | Nikola Bernátková, IX.B |  Akce školy
Dne 29. 9. 2014 se celá škola vydala na koncert skupiny Réva, který probíhal v aule průmyslové školy. Koncert uvítali čtyři pánové. Jeden z nich hrál na basu, druhý na housle, třetí na cimbál a čtvrtý na klarinet. Už od začátku se nás snažili pobavit, mohli jsme si s nimi zazpívat, ptali se nás na otázky, a kdo odpověděl nejrychleji, dostal malou odměnu v podobě žvýkačky a vizitky. K nejvtipnějším číslům patřila svérázně pojatá známá písnička " Jožin z bažin" od Ivana Mládka. Koncert byl zakončen písní od skupiny Kabát, byl každopádně originální a moc se mi líbil.
Nikola Bernátková, IX.B