Únor 2015

Zápis

25. února 2015 v 20:43 | Nikola Bernátková IX.B, Kateřina Dobiášová IX.B, Matyáš Vávra IX.B |  Novinky naší školy


Dvacátého osmého první byl na naší škole velevýznamný den. Přišla se zapsat nová generace studentů, nová kapitola naší školy. Pro většinu z nich to byl velmi povedený den a dozajista si jej užili, jak jen mohli. Držíme palce všem, aby jim jejich radost ze školy vydržela co nejdéle.

A jak to probíhalo?
Děti s rodiči po příchodu do školy byli nasměrováni do učebny s interaktivní tabulí, kterou si samozřejmě mohly děti vyzkoušet. Tady nahlásily své jméno a věk a poté si je paní učitelky vodily do kmenových tříd, kde probíhal samotný zápis. Zde děti plnily různé úkoly jako například rozeznávání různých tvarů, barev, zkoušela se výslovnost některých slov, většinou provázaných s pohádkou Jeníček a Mařenka. A jak byly děti úspěšné ?
,, Děti byly letos hodně šikovné, největší problém měly, a to mě překvapilo, s pohádkou. Spousta dětí ji vůbec neznalo. Naopak měly zase výbornou výslovnost," prozradila paní učitelka Kupčáková... A na otázku, zda se děti těší do školy, přišla očekávaná odpověď:,, Děti se těší a moc...". Zbývá jen doufat, že toto vydrží dětem co nejdéle.


Matyáš Vávra, IX.B

Lyžařský výcvik

25. února 2015 v 20:32 | Julie Jančálková VII.A |  Druhý stupeň
Na lyžařský výcvik jsme vyrazili už v neděli 25.1. Hned, jakmile se autobus rozjel, jsme byli všichni šťastni a plni očekávání. Cesta ubíhala celkem rychle a nikdo nevěděl, kdy budeme na místě. Když jsme přijeli do cíle, tedy Velkých Karlovic, odnesli jsme si tašky na chodbu, převlékli se do" lyžařského" a šli na malý svah. Tam jsme si jednou nebo dvakrát sjeli a byli jsme rozděleni do družstev. Poté jsme se přesunuli zpět na chatu na oběd. Po něm jsme se s holkami ubytovaly, odpočinuly si a pak šli všichni opět na svah. Každý večer jsme měli denní rozkaz a přednášku nebo video a poté předváděla jednotlivá družstva svůj program a po něm" na kutě". Budíček byl v 7 hodin, dopoledne i odpoledne lyžování. (Když jsem to propočítávala, tak na svahu jsme denně strávili 4 a půl hodiny ). Nesmím zapomenout na jídlo - "bylo dobré"!!! Přistoupím dále k volnému času. -> Hodně času jsem strávila s Ladou (skoro všechen), ale taky jsem si tam "užívala" s kluky, aneb - uložení Lukáše do postele, hledání papučí a "plyšáka" a další zážitky…Pak pověstné otázky (Davida a Kuby) netřeba komentovat ((Lidé znalí poměrů v naší třídě se asi nediví :D) ) Třetí den jsme si zašli do města, abychom doplnili pestrou stravu a pití. Poslední den před odjezdem byli všichni smutní, chtěli jsme zpátky začátek lyžáku. Myslím, že se lyžák vyvedl a že by se tam chtěl každý z nás vrátit . A taky, že by měl být lyžák každý rok . Děkujeme paní učitelce a pánům učitelům za skvělou organizaci a krásný zážitek !!!

Nebezpečí sociálních sítí

25. února 2015 v 20:31 | Diana Hrachová IX.B |  Akce školy
Dne 3.2.2015 naše škola navštívila Kino ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde probíhala přednáška "Nebezpečí sociálních sítí". Pan Šula nás poučil o tom, jak si dávat pozor na internetových stránkách (např. Facebook, Twitter, Skype, apod.). Mluvil hlavně o sociální síti Facebook, kde je riziko nebezpečí největší. Myslím, že to bylo velice poučné pro menší jedince, ale pro mě a mé vrstevníky to bylo spíše jen takové zopakování fakt, které už delší dobu známe.

Den otevřených dveří

25. února 2015 v 20:29 | Ondřej Bobiš VII.A |  Úspěchy naší školy
V prosinci roku 2014 se uskutečnil na naší škole Den otevřených dveří. Tradičně se konal v mikulášském duchu a všude byla cítit předvánoční atmosféra. Návštěvníci si mohli prohlédnout třídy, v odborných učebnách probíhaly ukázkové hodiny. Žáci předváděli své znalosti formou kvízů a her,
v dílnách ukazovali práci se dřevem a v kuchyňce se peklo cukroví. I v tělocvičnách byl bohatý program
a nezapomínalo se ani na hudbu. Akce se veřejnosti velmi líbila a jsou slyšet jen samé pozitivní ohlasy .

Anglické divadlo

25. února 2015 v 20:27 | Dominika Vaverková IX.A |  Akce školy
Ve středu 28.1.jsme zhlédli v aule gymnázia anglické divadlo s rodilými mluvčími. Divadlo hráli dva muži a jedna žena černošského původu. Byla to detektivní hra, do které se herci snažili zapojovat
i děti z publika. Jejich angličtina byla velice dobrá. Asi všichni alespoň trochu rozuměli, protože byli schopni docela dobře reagovat a odpovídat. Je třeba vyzdvihnout také výborné herecké výkony všech tří aktérů.Většina dětí by byla ráda, kdyby takové divadlo bylo vícekrát ročně!