Říjen 2015

Beseda

14. října 2015 v 16:46 | Ondřej Bobiš 8.A |  Druhý stupeň
V říjnu letošního roku se konalo v kině ve Frenštátě pod Radhoštěm
promítání dokumentárního filmu natočeného panem Bayerem o odsunu
sovětských vojsk z Frenštátu pod Radhoštěm v roce 1990. Následně po filmu
odpovídal zájemcům pan Karel Míček, bývalý starosta města a mluvčí
Občanského fóra na další podrobnosti. Film ukazoval nejen samotný odsun,
ale i život vojáků a důstojníků ve městě a jejich vztah s občany města.
Také jsme mohli vidět stav bytů důstojníků po odsunu a ekologické škody v
okolí města způsobené sovětskými vojsky. Film nám také ukázal vzhled
některých částí města v této době. Film byl velmi poučný, stejně jako
zajímavé vyprávění pana K. Míčka.

Exkurze 9. a 8. Ročníku

14. října 2015 v 16:44 | Julie Jančálková 8.A |  Akce školy
Exkurze 9. a 8. Ročníku do Ruční papírny, Zámku Velké Losiny a vodní elektrárny Dlouhé stráně…
Dne 1.10.2015 jsme se společně s 8.B a 9.A vydali již v půl 7 ráno od školy na exkurzi, do Velkých Losin. Jako první jsme se šli podívat do ruční papírny, dnes již jedinou v Evropě, kde nám přiblížili historii výroby papíru a nakonec ukázali I výrobu samotnou :) Součástí byl I 10-ti minutový film, samozřejmě se zde mohly koupit upomínkové předměty z papíru.Poté jsme se vydali asi 1 km pěšky na zámek, kde jsme se dozvěděli něco z historie a také o čarodějnických procesech, kvůli kterým (bohužel) tohle místo proslulo. A nakonec jsme se autobusem, již za přítomnosti pana průvodce přesunuli k Dlouhým Stráním, tam jsme shlédli historii výstavby elektrárny, film, poté se šli podívat do místnosti, kde jsou turbíny a jak jsme si to prohlédli I tam, tak jsme se přesunuli na vrchní nádrž, kterou jsme si obešli, viděli jsme první sněhové vločky a taky Petrovy kameny! Exkurze se velmi vydařila a vyděli jsme i Jeseníky…. Děkujeme paní učitelce Adamčíkové, která celou exkurzi zařizovala :) určitě bych se tam podívala ještě jednou!

Adaptační kurz 6.B

14. října 2015 v 16:42 | Noemi Pastiriková 6.B |  Zábava
Dne 30.9.2015 jsme se celá třída zúčastnila dvoudenního adaptačního pobytu v Kunčicích pod Ondřejníkem. Vyjeli jsme ráno autobusem v 9 hodin a po příchodu na ubytovnu si všichni vybalili věci. Potom jsme se postupně shromáždili v klubovně, kde za námi přišel pan psycholog. Pořádal s námi různé skupinové hry, při kterých jsme se dozvěděli zajímavé věci o svých spolužácích. Volný čas jsme trávili na hřišti,kde jsme si hráli s balónem, točili na kolotoči a bavili se všichni psolečně. Na tento výlet jsem se moc těšila, protože máme ve třídě hodně nových spolužáků, se kterýma jsem se seznámila i blíž. I s paní učitelkou jsme hráli různé hry a soutěže. Na adaptačním kurzu se mi moc líbilo, a proto bych byla ráda, kdybychom si to ještě někdy zopakovali :)

Adaptační kurz 6.A

14. října 2015 v 16:41 | Martin Bobiš 6.A
V úterý 29.9. jela naše třída na adaptační kurz. Adaptační kurz je pro žáky 6.třídy a jejich třídní učitele, aby se líp poznali a spřátelili se. Ráno jsme jeli autobusem do Kunčic pod Ondřejníkem a vystoupili jsme u restaurace Huťařství a šli cestou do kopce. Došli jsme ke klubovně, kde jsme se nasvačili a po příchodu pana psychologa jsme začali s programem. V klubovně nám pan psycholog dával různé otázky, např. Jaké zvíře máme rádi nebo jaké je naše oblíbené jídlo. Po této části programu byla přestávka a mohli jsme si hrát na hřišti. Nadále jsme zůstávali venku a hráli hry připravené psychologem, hráli jsme i například na horské šerpy, hru s abecedou a tančili na kusech novin. Nejvíce se mi líbila hra s malováním. Při jedné hře nám málem auto přejelo fixy. Celý den se nám vydařil, hry se všem líbily a chtěl bych to zažít ještě jednou!

Prezentace – Východní Afrika, kolébka lidstva

14. října 2015 v 16:40 | Julie Jančálková 8.A |  Akce školy
Dne 7.10.2015 byl pro druhý stupeň nachystaný přednáškový film o východní Africe, kde se dobrodruh Adam opět vydal vstříc dobrodružství a vyrazil. Představil nám jak zvířata, lidé a naše země na tomto jiném kontinentu žije J Podíval se do domorodých kmenů, chudé čtvrti, největší tržnice v Africe, safari, na poušť, kde se těží sůl a zvlášť na lávové jezírko. Zkusil si vydělat i na sbírání čaje, a za celé dopoledne sbíraní si vydělal necelých 10 Kč. Přednáška byla pěkná a už se většina těší na příští!

Cyklistický kurz 8.A a 8.B

14. října 2015 v 16:36 | Julie Jančálková 8.A |  Druhý stupeň
Dne 17.9.2015 jsme vyjeli na dvoudenní cyklistický kurz, naše první zastávka bylo dopravní hřiště v autokempu, kde nám pan policajt vysvětlil základní pravidla jízdy na kole, tam se k nám přidal i pan ředitel a výlet mohl začít. Trasa vedla po vedlejších cestách přes Bystré, lesní vrstevnicí na horní konec Čeladné, údolím Čeladénky na Plucnarku, kde jsem se celá s Kubou vykoupala :DDDD … dále potom Martiňák a Pustevny, z Pusteven jsme pak po Knížecí sjeli kousek k horské chatě Slalomák, kde jsme přespali. Holky jsme byly jen dvě, takže jsme měly takový "spešl" pokoj pro dvě a vedle nás pak měli kluci dva pokoje, okna pokojů spojoval balkón (naše oblíbená prulizka, kterou v noci p.uč. Blažek určitě proklínal) , po večeři jsme si (většina) dali nějaký nápoj (milkshake, frappé,..), a potom jsme mohli jít buď k ohni, na pokoj nebo zůstat dole v "restauračce", já tedy na začátku byla v restauračce s Filipem a Lukym M. a zkoumali jsme hry 3:D Potom jsme šli na pokoj (ten náš nejmenší) a tam si povídali o školce, táborech a tak… a pomalu usínali, pak nás ale vyrušil pan učitel a museli jsme jít na své pokoje, ale zábava začala až teď :D. S klukama jsme si asi do 3 hodin psali a přelízali přes balkón do jejich a zpět do našich pokojů :D , pan učitel se moc nevyspal, pořád tam chodil a kontroloval, takže se z toho stala taková "tajná mise" :D ale myslím, že jsme si noc užili :D další den ráno jsme pak vyrazili na Radhošť a pak se vraceli domů po Knížecí :D pro mě to byl teda záhul tu knížecí sjet, protože jsem předtím spadla nahoře na Pustevnách a narazila si zápěstí :D ale nějak jsme to dali :D výlet se ukončil na stejném místě, kde začal, tedy autokemp .. já pak došla domů (byla jsem ráda, že jsem došla) a pak byla nemocná :D Ale přesto nelituju toho, že jsem se na poslední chvíli rozhodla jet, protože kdybych věděla o co jsem přišla moc bych litovala, děkuju za fajn zážitek :D